Лист Міністерства соціальної політики України "Про доступ до інформації" та з метою якісного реагування на порушення прав та свобод дитини. Контактний телефон начальника служби у справах дітей Гаврилюка Ростислава Богдановича тел. 0952199568

До уваги учнів!

Психологічний супровід осіб, причетних до факту булінгу, здійснює соціальний педагог із практичним психологом. З цією метою в закладі проводяться консультаційні години у практичного психолога і соціального педагога, облаштовано скриньку довіри для учнів, оприлюднено інформацію з телефонами довіри.
  • Дитяча лінія 116111 або 0800500225 (з 12.00 до 16.00);
  • Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116000;
  • Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116000 або 0800500 335;
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0800 50 17 20;
  • Уповноважений Президента України з прав дитини 044255 76 75;
  • Центр надання безоплатної правової допомоги 0800213103;
  • Національна поліція України 102.

У випадку здійснення булінгу Вам варто розповісти про це адміністрації закладу, психологу та соціальному педагогу, класному керівнику, батькам, щоб у короткий термін можна було відреагувати на факт булінгу (цькування)та віднайти шляхи вирішення проблеми.

Шановні батьки!

18.12.2018 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Згідно із Законом, булінг (цькування) – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Повідомляємо, що за скоєне правопорушення батькам винних відповідно до статті 173-4 КУпАП про адміністративні правопорушення доведеться сплатити штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів. Якщо булінг вчинений групою осіб або повторно, то штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів. Або ж на винних чекають громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. Булінг (цькування), вчинений малолітніми або неповнолітніми особами, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Адміністрація Коростської ЗОШ І-ІІІ ст. розглядатиме заяви просистематичні випадки булінгу, а не одноразовий конфлікт чи сварку, проводитиме розслідування, вживатиме відповідні заходи, повідомлятиме уповноважені підрозділи органів Національної поліції (ювенальну поліцію) та Службу у справах дітей про випадки булінгу.

Процедура розгляду заяви щодо виявленого факту булінгу в Коростському ліцеї

  1. Реєстрація заяви щодо виявлення факту булінгу (цькування) у журналі реєстрації заяв.
  2. Відповідно до поданої заяви директор Коростського ліцею у 3-денний строк видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб, створює наказом Комісію з розслідування випадку булінгу.
  3. Директор Коростського ліцею скликає засідання вказаної комісії.
  4. Комісія із розслідування фактів булінгу розслідує випадок, виносить рішення.
  5. При умові визнання Комісією факту булінгу директор закладу повідомляє про факт уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальну поліцію) та Службу у справах дітей.
  6. Рішення Комісії реєструється у відповідному журналі.
  7. Повідомлення заявника про рішення Комісії щодо факту булінгу впродовж 10 днів).

Порядок

подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв

про випадки насильства, булінгу (цькування) в закладі освіти

1.Учасники освітнього процесу у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, булінг, жостоке поводження з дитиною/ працівником закладу або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини/ працівника закладу, зобов’язані подати письмову заяву уповноваженій особі закладу Сороці Н.І., соціальному педагогу закладу Комар Н.М., а у разі її відсутності- директору Коростського ліцею з інформацією про дитину/працівника закладу з метою планування подальших дій щодо вивчення факту насильства,булінгу (цькування).

2.Уповноважена особа закладу Сорока Н.І. у разі виникнення підозри або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною /працівником закладу, або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших осіб) проводить зустріч з особою, стосовно якої є вказана інформація, намагається її розговорити, встановити контакт, надати емоційну підтримку, щоб постраждала особа мала відчути, що її дійсно чують та розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт булінгу (цькування), жорстокого поводження з нею, уповноваженій особі необхідно зясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.

3.Директор Коростського ліцею у 3-денний строк з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків булінгу (цькування), жорстокого поводження.

4.Комісія з розгляду випадків насильства, жорстокого поводження, булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить службове розслідування, збирає інформацію про інцидент, відбирає письмові пояснення.

5.Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по закладу.

6.У разі підтвердження виявленого факту уповноважена особа закладу Сорока Н.І. здійснює заходи відповідно до Порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування), жорстокого поводження в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до насильства, жосткого поводження, булінгу (цькування).

7.Інформацію про виявлені факти (звернення) про вчинення булінгу (цькування), насильства, жорстокого поводження вносять до Журналу реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення насильства, булінгу (цькування).

Кiлькiсть переглядiв: 423