Історія Коростського ліцею сягає в далеку давнину. З 1860 по 1877 рр. на кошти селян в Коросту існувала школа, де навчалось 30 учнів. За даними перепису 1867 року на Україні населення було неписьменним. Поза школою залишалося понад 70% дітей шкільного віку.

У 1905 році прибув представник з Росії. 1910 р. була побудована школа, але не працювала. У 1912 р. будівництво церкви і школи здійснювало земство за рахунок держави, але не вистачало коштів. В жовтні 1914 р. почала працювати початкова школа. Ввели новий предмет «Боже слово». Першим вчителем у цій школі був Старицький Володимир, а учнями Білецький Мефодій Титович, Титечко Антон Никонович, Комар Дмитро Миколайович.

В роки панування буржуазно-поміщицької Польщі були закриті майже всі українські школи, а вчителі-українці – звільнені з роботи.

У селі Корост існувала польсько-українська школа 4-х класна. В першому і другому класах навчалися учні один рік, в третьому -2 роки, в 4 класі –3 роки.

Всього в школі було 160 учнів. В кожному класі навчалося 40 учнів. В польській школі працювали вчителі: Драшпуль Ольга, Єр'євігова Янка, Фабянка Дорота.

Польську школу закінчили: Бережний Кіндрат Кирилович, Білецький Мина Мефодійович, Сорока Пилип Ульянович, Кулінка Кирило Якимович та інші.

При радянській владі (1939 р.) в с. Корост була відкрита школа, в якій навчалося 100 дітей. Після звільнення Рівненщини від німецьких загарбників в 1944 р. в с. Корост знову почала працювати школа. Директором школи був Смоляр Василь Іванович. Працювала вчителька Люлька Юхима Федорівна.

На хуторі Оборки була початкова школа, в якій працювали вчителі Шум Марія і Шум Галина.

У 1952 – 1956 рр. очолювали педагогічні колективи Киржмеєр Микола Федорович і Кузьмич Степан Якович. 1958 – 1966рр. – Карлюк Дмитро Онуфрійович очолив восьмирічну школу. 1967 – 1969рр. – працював директором школи Лесик Кіндрат Петрович. Майже всі вчителі були вихідцями із східних областей України. Це Осеніна Варвара Василівна, Швороб Лідія Петрівна, Швороб Іван Васильович, Кузьмич Реґіна Мар'янівна, Карлюк Катерина Яківна та ін.

З 1975 року в нашому селі працює середня школа. Очолив педагогічний колектив у середній школі Галан Володимир Тимофійович.

З 1979 р. по 1981 р. очолював педагогічний колектив Михайлов Олександр Вікторович. З 1981 по 1982 р – Семенов Олександр Юрійович. З 1982 по 2005 рік знову закладом керував Михайлов Олександр Вікторович. З 2005 по 2020 рік директором була Михайлова Віра Петрівна. З 2020 року й по нинішній час керівник освітнього закладу – Титечко Василь Григорович. З 2021 року Коростська ЗОШ І-ІІІ ступенів перейменована на Коростський ліцей.

В Коростському ліцеї навчається 386 учнів. Їх навчають 45 вчителів. Із них 44 мають вищу освіту, 1 – неповну вищу, 7 вчителям присвоєно вищу категорію, 5 мають звання «Старший вчитель», 17 вчителі – першу категорію.

На широкий життєвий шлях вийшли тисячі випускників нашого освітнього закладу. Серед наших випускників люди найрізноманітніших професій: священики, підприємці, вчителі, агрономи, офіцери, лікарі, юристи й хлібороби, робітники, працівники культури.

Щорічно в ліцеї відбуваються зустрічі з випускниками, які приїжджають з різних куточків України та закордоння.

З 2000 року в закладі освіти працює фольклорно-етнографічний колектив «Мазурки» - дипломант Міжнародних фестивалів «Древлянські джерела», «Котилася торба», який очолювала Банацька Наталія Тарасівнава, а 2012 - Мигоус Галина Петрівна, пізніше – Сорока Любов Степанівна

Свого часу в закладі працював Кика Михайло Михайлович – вчитель німецької мови, лауреат Всеукраїнського фестивалю гумористів, член Національної спілки журналістів України. Видав збірку поезій «У родинному колі».

Також працює в даний час Василь Титечко – вчитель фізичного виховання, керівник освітнього закладу, автор 25 поетичних та прозових книг, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, лауреат літературної премії в галузі дитячої літератури ім. Леоніда Куліша-Зіньківа та «Кобзарик»

У ліцеї створена і діє республіка ТЕМП. Головною метою якої є розвиток духовності, активності учнів, виховання в них почуття власної гідності, надання можливості проявити себе у громадській роботі. Також працює Рада Міністрів, в яку входять представники центрів навчання і творчості, культури і відпочинку, здоров’я, преси та інформації, роботи з молодшими учнями, дисципліни і порядку; створена група «Сокіл», члени якої слідкують за дотриманням учнями «Правил для учнів».

Кабінет Міністрів організовує роботу республіки ліцею, сприяє виконанню учнями Статуту закладу. Створена дитяча організація «Гілки калинові» у 2001 році, яка об’єднує дітей на основі добровільності, згоди і рівноправності. Дружина «Гілки калинові» налічує 96 членів, які об’єднуються у 7 загонів-гілочок.

Учні нашого ліцею є активними учасниками районних та обласних і навіть всеукраїнських конкурсів, предметних олімпіад, спортивних змагань.

В грудні 2009 р. в рамках проєкту «Рівний доступ до якісної освіти» отримано шкільний автобус. З 2012 по 2014 замінені дерев’яні вікна на енергозберігаючі.

Все це робиться в ім’я дітей і заради дитини.

Кiлькiсть переглядiв: 135